Noc Wrzeszcza 2020

w Parku Jaśkowej Doliny

Dlaczego Wrzeszcz i muzyka?

Natalia, 11.07.2020
Dlaczego Wrzeszcz i muzyka?

Nowe idzie od morza to inicjatywa poświęcona muzyce, która działa od 2012 roku. Na stronie noweidzieodmorza.com możecie przeczytać recenzje, wywiady, ale też relacje z festiwali.

To także inicjatywa organizowania koncertów - te odbyły się w ciągu ostatnich kilku lat w Królewskiej Fabryce Karabinów na Dolnym Mieście, ale też podczas takich trójmiejskich wydarzeń jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Metropolia jest Okey, Streetwaves, a przez dwa lata także w plenerowej miejscówce 100cznia na terenach postoczniowych. 

Fundacja Palma działa od 2017 roku, organizując wydarzenia przede wszystkim na terenie Wrzeszcza. Od trzech lat właśnie w tej dzielnicy powstaje Noc Wrzeszcza - interdyscyplinarny projekt, który poprzez działania kulturalne opowiada o historii i tożsamości tej dzielnicy. Ubiegłoroczna, muzyczna odsłona tego wydarzenia skupiała się na koncertach polskich perkusistów i perkusistek w różnych częściach dzielnicy.

Nowe idzie od morza do Wrzeszcza jest połączeniem tych dwóch kierunków - historii i ukrytych zakamarków dzielnicy z muzyką. Zapraszamy Was na pięć muzycznych wieczorów, podczas których wystąpią najciekawsi polscy artyści. Zabierzemy was na wycieczkę w głąb dzielnicy, żeby posłuchać ich w takich miejscach, w których muzyki na żywo jeszcze nie było!

Usłyszycie w nich niezwykłe koncerty takich artystów jak Wacław Zimpel, Wczasy, Sutari, Piernikowski czy Błoto - od 29 lipca co środę do końca lipca!

Zapraszamy do zakupu biletów lub karnetów na cały cykl: KUP BILET!